IAS

1989 yılında Yaşar Hakan Karabiber tarafından Almanya’nın Karlsruhe şehrinde kurulmuş olan IAS (Industrial Application Software), dinamik ve yenilikçi, Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) çözümleri konusunda uzmanlaşmış bir firmadır.

IAS, dünya çapında 1000’den fazla müşteri, 30 binden fazla kullanıcı ve 50’den fazla iş ortağıyla 31 ülkede 16 dilde hizmet veren yerli bir yazılım firmasıdır. Her geçen gün yatırımlarını arttırarak yoluna devam eden IAS, geçmişte kazandığı başarı ve güç ile hem yurtiçi hem de yurtdışı operasyonlarını büyütmek amacıyla gerekli yatırımları ve geliştirmeleri yapmaya devam ediyor. Geliştirme ve Danışmanlık ofislerindeki kaynak sayılarını hızlı bir şekilde büyüten firma, sektörlere özel çözümleri ile direkt olarak işletmelerin işini kolaylaştıracak, kurulum maliyetlerini düşürecek yatırımlar gerçekleştiriyor. Yerli bir yazılım firması olarak Endustri 4.0 konusunda öncü bir ERP programı olma hedefini seçen IAS, kurumsal kaynak planlama çözümü caniasERP’de bu hedefe ulaşmak için gerekli olan geliştirmelerine devam ediyor. IAS, otomasyon özelinde de hem teknolojik açıdan hem de konseptsel çalışmalarını sürdürüyor. Kendi teknolojisini üreten bir şirket olan IAS, Web-Client versiyonu ile yine caniasERP yazılım dili olan TROIA’yı kullanılarak, geliştirilen bütün çözümlerini, browser özelliği olan her cihazda müşterilerine sunuyor. Tüm bunların yanı sıra IAS, yapay zeka üzerine de araştırma ve geliştirme faaliyetlerini de sürdürüyor. Son olarak, IAS, kendi yazılım dili TROIA yazılım geliştirme platformunun ardından kendi veri tabanı IASDB (IAS Database)’i de kullanıcılarının hizmetine sundu.

Yurt dışındaki yatırımlarına büyük ölçekte hız ver veren IAS, Almanya, Hindistan, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki ofislerinin ardından şimdi de Güney Kore pazarına giriş yaparak Seul’de açtığı ofisi ile bu bölgedeki faaliyetlerine başladı. Güney Kore pazarında bulunan aktif müşterileri ve yeni adayları ile pazardaki yerini sağlamlaştıran IAS, ayrıca Çin’de de paralel olarak aktivitelerini sürdürmeyi hedefliyor. Tüm bunların yanı sıra Güney Amerika’da da faaliyetlerini arttıran IAS, Brezilya pazarı için de çalışmalarına devam ediyor. IAS, Türkiye’de dört, Almanya’da üç, Hindistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Güney Kore’de birer olmak üzere toplamda 10 ofisi ile global arenada Türkiye’yi temsil ediyor. IAS, müşterilerine daha kaliteli hizmet vermek amacıyla tüm dünyadaki partner ağını da hızlı bir şekilde arttırıyor.