Ahmet Erdem ÖNER - Toyotetsu- Iot-Eurasia - Speakers

Şenol Vatansever

CIO ve IT yöneticilerinden oluşan Türk bilişim sektörünün en etkili düşünce topluluğu BİLİŞİM GRUBU’nun (www.bilisimgrubu.org) Başkanıyım. Aynı zamanda farklı sektör ve alanlarda faaliyet gösteren üreticilerin, dağıtıcıların, çözüm sağlayıcıların, kurumların ve şirketlerin bilişim liderlerinden oluşan Türk bilişim sektörünün en geniş tabanlı düşünce topluluğu Bilişimciler’in (www.bilisimdernegi.org) Başkanıyım.

Almanya ile anılan Endüstri 4.0, Japonya ile anılan Toplum 5.0’ın da ötesinde Türkiye ile anılmasını hedeflediğimiz Gelecek 5.0 yaklaşımımızı Mart 2018’de kamuoyunun bilgisine sunduk. Gelecek 5.0; yüksek teknoloji, mutlu insan ve dünya barışı temelli bir yaklaşım.

Vizyonumuz, Türk bilişim sektörünün en etkili düşünce toplulukları olmak. Misyonumuz ise; yenileşimci bilişim fikirleri üretmek/değerlendirmek, kararları ilgili kişiler ve kurumlarla paylaşmak, kamuoyu oluşturmak ve şikâyet odaklı değil, çözüm odaklı hareket etmek.

Dijital dönüşümde her zaman öncü olmak hedefiyle hayata geçirdiğimiz bilişim, ekonomi ve iş dünyası dergisi Dijital Biz’in (www.dijitalbiz.com) Genel Yayın Yönetmeniyim. Turkcell Dergilik ve Türk Telekom e-dergi’den de erişilebilir.

Bilgi ve iletişim teknolojileri pazarında butik bir Sistem Entegratörü olarak, seçkin müşterilerine uçtan uca anahtar teslimi çözümler üreten Vatansever Bilişim’in (www.vatanseverbilisim.com) Yönetim Kurulu Başkanıyım.